Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Rozmowy o Yerdyn

Go down 
+22
czaha06
potkan951
Vanhanian
izuleczka
JT30
goste111
Skaciu
KaMaZZ
Daiqe
DreN
groith
Esterka227
Theirin
Demoralizator
Laskov
Sadzio
kopytko285
Yamamoto
jiyam
MikoGot
Stalowy12341
nikusek007
26 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
AutorWiadomość
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeNie Lis 27, 2011 9:08 pm

Słyszałem o ludzie ze wschodnich ziem, zwą się sarmatami. Ściany w swoich domach zdobią diamentami. Żony ich pół tony biżuterii noszą. Według mnie taki luksus jest głupią rozkoszą.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeNie Lis 27, 2011 9:14 pm

Luksus to zła rzecz. Niby piękna rzecz żyć w luksusie, lecz tak żyjąć człowiek staję się słaby. Tak słaby że nie potrafi podnieść miecza, boi się walki, nie potrafi obronić swojego kraju.
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeNie Lis 27, 2011 9:16 pm

Tak, sarmaci przez swoją głupotę niedługo wyginą, a ich funkcje zastąpią ludzie silniejsi duchem i ciałem.
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 2:24 pm

Może trzeba wykorzystać ich słabość i napaść, czy pakt jakowy mają z mocarstwem jakim?
Powrót do góry Go down
Laskov




Liczba postów : 222
Join date : 27/11/2011
Age : 26

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 2:47 pm

A wiadomo jacy z nich wojownicy ? bo jeżeli nikli to można by ich zaatakować ale w naszym państwie mało jest dobrych strategów i nic nigdy nie wiadomo , mogą przecież mieć silnych sojuszników
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 3:52 pm

Co prawda to prawda, może Król chodź trochę się wdał w ojca, z Jiyam'a I był wspaniały strateg, dziad mi mówił o jego podbojach.
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 6:09 pm

Oj tak, z każdej bitwy wychodzi zwycięsko, potrafił dopasować taktykę do każdej sytuacji. Słyszeliście kumy o bitwie pod kryształową górą?
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 6:15 pm

Nie, królu jeśli uważasz nas za godnych słuchaczy to opowiedz.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 6:18 pm

Bitwa pod kryształową górą? Raz mi jakiś stary weteran opowiadał chyba o tym. Zamieniam się w słuch.
Powrót do góry Go down
Demoralizator

Demoralizator


Liczba postów : 52
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Z Yerdyn'u

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 8:42 pm

Nagle wchodzi do karczmy tajemniczy człowiek i rzecze-Słyszałem iż gawędzicie tu o Bitwie pod Kryształową górą?
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 8:58 pm

A no zaiste człowieku!
<podnosi kufel piwa i podaje człowiekowi>
Usiądź przy stole, im więcej osób tym lepiej!
Powrót do góry Go down
Theirin

Theirin


Liczba postów : 112
Join date : 20/11/2011
Age : 27

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 8:59 pm

Do karczmy wchodzi mężczyzna, o ciemnej cerze, owinięty płaszczem.Przysiada się do rozmawiających tubylców. Niektórzy, zwracają na niego uwagę i mówią :
- Cóż tutaj robisz, Charyjczyku ?! Wracaj na pustynie !
Mężczyzna uśmiecha się i zaczyna opowiadać:
- A więc słyszeliście o Charze ? Właśnie stamtąd przybywam, dziwicie się, że z ciepłych piasków pustyni, przeniosłem się na lodowe szlaki Yerdenu ?
Opowiem wam więc moją historię - Urodziłem się w Charze, mieszkałem tam, szanowałem tamto miejsce, ale teraz, eh, nasz król został obalony !
Cóż miałem począć ? Nie jestem zdrajcą, nigdy nie zdradziłbym własnego króla, więc nie przyłączyłem się do buntu, szukam domu tutaj, wśród was, Yerdeńczyków !
Słyszałem żeście mężni i odważni ! Jeżeli to prawda, to wstąpię w wasze szeregi i może kiedyś ,odbijemy Char ! Ale, czy przyjmiecie mnie w swe progi ? Zaakceptujecie mnie ? Odpowiedzcie.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:02 pm

Spogląda uważnie na człowieka i mówi :
Jeśli mieczem władać potrafisz, łukiem przeszywać flaki nieprzyjaciół umisz to będziesz wśród Yerdyńskiej armii mile widziany!
Karczmarzu! Podaj temu dobremu człekowi kufel piwa!
Powrót do góry Go down
Theirin

Theirin


Liczba postów : 112
Join date : 20/11/2011
Age : 27

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:09 pm

Miecz i łuk ? Potrafię nimi władać, a i owszem, inaczej nie przeżyłbym na pustyni ! Widzę, że to już jakiś związek !
Theirin odbiera od karczmarza kufel piwa po czym mówi do Sadzia:
Dzięki Ci człowieku, za ciepłe powitanie, piwo rozgrzeje mój żołądek, tymczasem, wynajmę pokój w karczmie i odpocznę, lecz jeszcze mam pytanie - Gdzież tu mógłbym wstąpić w szeregi waszej armii ?!
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:18 pm

Bierzę łyk z kufla pełnego piwa i mówi dalej:
A żeby służyć dla naszej armii musisz się zgłosić do generała, marszałka czy jak tam kto woli. A taki wspaniały urząd piastuje tutaj nie kto inny jak ja!
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:21 pm

Miło to, że cudzoziemiec włączył się do rozmowy, ale pozwólcie, że obalę ten kufel, inaczej nie będę skory do przemowy.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:25 pm

Tak więc pij Królu, bo jestem bardzo ciekaw owej bitwy!
Powrót do góry Go down
Demoralizator

Demoralizator


Liczba postów : 52
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Z Yerdyn'u

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:26 pm

Także jestem ciekaw tego co nam opowiesz Królu.<bierze jeden pełny łyk z pełnego kufla piwa>
Powrót do góry Go down
Demoralizator

Demoralizator


Liczba postów : 52
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Z Yerdyn'u

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimePon Lis 28, 2011 9:58 pm

Otóż chyba ja muszę zacząć tę opowieść-<wyłania po cichu że uczestniczył w bitwie pod kryształową górą>
W ten wszyscy się spytali w tym samym czasie "Jak to możliwe?"-Otóż jak miałem jeszcze 12 lat to wysłano mnie na właśnie tę bitwę pamiętam że panował w tedy jeszcze Jiyam I,walczyłem dzielnie u boku Króla w ten tajemniczy rycerz powalił mnie lancą a zanim piechota która już przymierzała się do zabicia mnie......Wtedy nagle zaatakowała przeciwnika istota zwana "Smokiem" do dziś nie wiem dlaczego uratowała mnie i pomogła nam w wygraniu tej bitwy.Możliwe że ma to związek z tym iż opiekowałem się bardzo podobną kreaturą jak miałem 7 lat za ten czas zastanawiałem się co to za stwór lecz jak miałem 11 lat to powiedziano mi że takie kreatury,to "Smoki" najwidoczniej to mógł być właśnie ten sam "Smok" którym się opiekowałem.<chwycił za kufel piwa i wypił do dna>Karczmarzu!Daj mi jeszcze jeden kufel zimnego piwa.
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 5:27 am

Nie słychane, skąd miałeś smoka, nie urodziłeś chyba?
Powrót do góry Go down
Demoralizator

Demoralizator


Liczba postów : 52
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Z Yerdyn'u

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 10:14 am

Skąd ci przyszło do głowy że go urodziłem? Jak mówiłem miałem 7 lat gdy znalazłem jajo "Smoka" pół roku minęło zanim się wykluł młody "Smok" przez resztę roku dawałem mu jeść i próbowałem uczyć go latać za pomocą szczeliny między Yerdyn a Quehati.Jak już nauczył się latać kazałem mu odlecieć.......Możliwe że tego "Smoka" jeszcze spotkam w moim długim życiu,ale nie o smokach teraz gawęda za to o bitwie pod krzyształową górą.Jak wspominałem Wygrana była w zasięgu ręki chociaż przeciwnicy mieli ogromną przewagę
my mieliśmy natomiast "Smoka" ziejącego ogniem i lodem.Jednak ten "Smok" musiał odlecieć ponieważ przeciwnik ściągnął łowców smoków ale zanim odleciał wybił do resztek najeźdźców.W ten sposób wygraliśmy
tę właśnie bitwę.
Powrót do góry Go down
Laskov




Liczba postów : 222
Join date : 27/11/2011
Age : 26

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 1:57 pm

Przepraszam że przerywam wam przyjaciele mam pytanie , słyszał ktoś o Laskov`ie I ? ponąć mój ojciec pomagał trochę Yerdyn
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 2:00 pm

Laskov? A no obiło mi się o uszy te zacne imię! Lecz nie w Yerdyn, lecz w dalekich, pogrążonych w wojnie krajach... słyszałem o nim w niejakim Chartumie.
Powrót do góry Go down
Laskov




Liczba postów : 222
Join date : 27/11/2011
Age : 26

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 2:16 pm

Chartum jest skończone tam już nic nie zostało , może ruiny kilku miast
Powrót do góry Go down
Demoralizator

Demoralizator


Liczba postów : 52
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Z Yerdyn'u

Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 2:26 pm

Przepraszam ale muszę się w trącić do tej rozmowy,ja szedłem w stronę Chartum ale zastałem tam tylko i wyłącznie ruiny i porzucone zbroje i miecze.Gdy usłyszałem o Thandor to odrazu się tu udałem podczas drogi do Thandor myślałem że jest tutaj cywilizacja gdy już zobaczyłem pierwsze osady odrazu do nich poszedłem.
Tak się zaczeła moja przygoda,aktualnie mam zamiar zamieszkać w tym mieście.<sięga po kufel piwa i bierze 2 łyki po długiej przemowie>-nagle zaczepia wszystkich karczamarz i rzecze-Kto ma zamiar za te wszystkie piwa zapłacić?-i wszyscy nagle powiedzieli że to jest na koszt Króla.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Rozmowy o Yerdyn - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Rozmowy o Yerdyn   Rozmowy o Yerdyn - Page 3 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Rozmowy o Yerdyn
Powrót do góry 
Strona 3 z 19Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next
 Similar topics
-
» Rozmowy o Iyash
» Rozmowy pozbawione sensu
» Przydomki - Yerdyn
» Pytania i rozmowy Gildii Łowców
» Nacja Yerdyn

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Nacje :: Yerdyn :: Karczma-
Skocz do: