Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Poradnik o kopalniach

Go down 
+3
JT30
goste111
Kenji
7 posters
AutorWiadomość
Kenji

Kenji


Liczba postów : 399
Join date : 13/11/2011
Age : 24
Skąd : Mounster Sprichel

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 4:31 pm

Główną i jedyną inspiracją był dla mnie konkurs minecraft.pl gdzie można wygrać koszulkę czy gift code . Napisałem i zrobiłem screeny . Proszę o ocenę . Ten mój poradnik został już wysłany na konkurs tongue . Zapraszam do lektury i komentowania:

Pierwsze kopanie:



Czy już pierwszą noc masz już za sobą ? Kiedyś w końcu będziesz potrzebował różne materiały . W pierwszych dniach najbardziej będą Ci potrzebne te surowce:



-brukowiec

-węgiel

-żelazo



Te surowce są częste i można je znaleźć w pierwszych lepszych jaskiniach i zagłębieniach . Pamiętaj, że w takich jaskiniach nieoświetlonych, mogą pojawiać się agresywne potwory, dlatego najlepiej je oświetlić pochodniami . Należy także pamiętać, żeby nie śpieszyć się w kopalni . Zawsze możemy przecież wpaść do głębokiej dziury, gdzie upadek kończy się śmiercią .

Oczywiście do kopalni nie pójdziemy z pustymi rękami, dlatego musimy wziąć podstawowe materiały, czyli:



-1 kilof kamienny lub nawet 2

-dużo pochodni(około 64)

-miecz


Poradnik o kopalniach 9kGsN



Wchodzimy głębiej:



Jeśli potrzebujesz więcej surowców, masz do dostępu:



-złoto

-czerwony kamień

-diament

-lazuryt



Można je wydobyć kilofem co najmniej żelaznym, prócz lazurytu, gdyż można go wydobyć już kamiennym . Diament jest najcenniejszym surowcem w grze . Wyrabia się z niego najtrwalsze narzędzia i zbroję, a także służy do tworzenia innych przedmiotów takich jak szafa grająca czy stół do zaklęć . Powyższe surowce znajdziemy tylko głębiej .



Co powinniśmy wziąć wchodząc do głębszych jaskiń:



-2 kamienne kilofy

-1 lub nawet 2 kilofy żelazne

-miecz(najlepiej żelazny)

-1 wiaderko z wodą(w przypadku kontaktu z lawą)

-1 lub 2 puste wiaderka(by zebrać lawę)

-bardzo dużo pochodni(około 200)

-stół do craftingu

-patyki

-materiał, którym będziemy mogli budować małe mosty(najlepiej brud lub brukowiec)

-dużo jedzenia

-łuk wraz ze strzałami(w przypadku szkieletów i creeperów, nie jest wymagany)

-łopatę kamienną lub lepszą


Poradnik o kopalniach MphcX



Oczywiście w jaskiniach możemy znaleźć niespodzianki, a są to m.in. twierdze i mob spawnery . Pierw wyjaśnię Wam, co to jest mob spawner i gdzie go szukać .



Mob spawner(czasami monster spawner) występuje w różnych jaskiniach . Jest on na każdych wysokościach, więc czasem można go spotkać nawet odkrytego tuż przy powierzchni . Poznajemy go po niewielkim pokoju zbudowanego ze zwykłego brukowca i brukowca pokrytego mchem . Właściwie mob spawner to blok, a nie pokój . W nim mogą znajdować się skrzynie, gdzie można znaleźć niedostępne nigdzie indziej przedmioty, np. siodło na świnię, kakaowiec . Można także spotkać w skrzyniach zwykłe, dostępne przedmioty, np. zboże, wiadra, chleb, płyty, żelazo, proch strzelniczy itd. Mob spawner tworzy w pokoju tylko szkielety, pająki lub zombie, lecz można temu zapobiec rozstawiając wokół bloku 4 pochodnie .


Poradnik o kopalniach Rt885



Twierdze pojawiły się w wersji 1.8 i występują w jaskiniach wyglądających jak ogromna przepaść . Twierdze można zauważyć po charakterystycznej kamiennej cegle . Twierdza jest ogromna . Posiada liczne pomieszczenia, w których łatwo się zgubić, bibliotekę, schody na inne poziomy i pokój z blokiem mob spawnera, który tworzy rybiki cukrowe wraz z portalem do Kresu . Są one raczej rzadkie, ale można sobie pomóc w szukaniu jej Okiem Endermana, choć czasem ono źle wskazuje(jeśli w okolicy nie ma twierdz) .


Poradnik o kopalniach U1Psv


Poradnik o kopalniach OZxlC



W każdych jaskiniach należy uważać na potwory . Zawsze może się zdarzyć, że kopiąc sobie diamenty zaatakuje Cię od tyłu creeper(mob, który wybucha, może znisczyć rudy) . Z creeperem najlepiej walczyć z łuku z daleka lub podbiec do niego z mieczem sprintem, uderzyć go, żeby odleciał, cofnąć się i tak w kółko aż go zabijesz .



Droższe surowce występują jak wcześniej wspomniałem głębiej . Diamenty w takich jaskiniach zwykle występują przy jeziorkach lawy, dlatego przy używaniu klawisza SHIFT(patrz niżej) budujemy sobie z brukowca prowizoryczny most, by zobaczyć, czy czegoś na końcu jeziorka nie ma .



Klawisz SHIFT używany gdy stoimy na wyższym bloku pozwala na schodzenie na skraj tego bloku nie spadając z niego . Jednak gdy będziemy już stać na skraju i puścimy SHIFT, spadniemy . Często używam tego klawisza budując prowizoryczne mosty przy lawie .



Idziemy kopać własną kopalnię:



Gdy w okolicy ‘’nie ma’’ żadnych jaskiń, zróbmy własną ! Ja najczęściej kopie kamieniołom 3x3 . Jest on jak najmniejszy, ale przy takim kopaniu zdobywamy dużo materiałów . Pozwala on na wygodne schodzenie, a światło mamy ze słoneczka, nie z pochodni . Ja często przy skale macierzystej wylewam trochę wody wysokości dwóch klocków, by jak najszybciej zejść na dół nie tracąc ani jednego serca . Na najniższym poziomie zwykle kopię duży pokój oświetlony by slimy się pojawiały, jednak nie mam do tego szczęścia . Kiedy jednak na jednym z serwerze multiplayer kopałem z 4 takie pokoje, uzyskałem duużo diamentów(ok. 16) . Czasami robię także zejście pod postacią szybu 2x2 z drabinek, ale zużywają one sporo drewna . Podczas robienia takich pokoi, pewnie nie raz się zawiedziesz, ale robiąc kolejne pokoje w odległości 20 klocków od starego, możesz załapać się na slimy . Pokoje slimów powinny być jak najbardziej duże i oczywiście wysokie . Na najniższym poziomie w takich pokojach można zrobić małe i długie przejścia w poszukiwaniu drogocenności . Takie sposoby się jak najbardziej udają .


Poradnik o kopalniach KiyxK



Jeśli przeczytałeś cały ten poradnik, zapewne wiesz już wszystko, co potrzebne wyruszając do kopalni, lub robiąc takową . Dziękuje za przeczytanie .



KKenji
Powrót do góry Go down
goste111

goste111


Liczba postów : 129
Join date : 13/11/2011
Skąd : Z kądś gdzie Ci się nigdy nie śniło

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 4:36 pm

Bardzo pouczający.Życzę wygranej w konkursie.
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 5:16 pm

Super poradnik. Życzę sukcesu w konkursie! Wink
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 5:35 pm

Wszystko jest świetnie opisane i może się przydać graczom Wink Oczywiście życzę wygranej!
Powrót do góry Go down
Molom

Molom


Liczba postów : 484
Join date : 13/11/2011
Skąd : Warszawa

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 6:02 pm

Bardzo fajny poradnik. Jak wygrasz to ja stawiam flaszkę!
Powrót do góry Go down
Manana

Manana


Liczba postów : 46
Join date : 22/11/2011
Age : 27
Skąd : Ryn

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 9:54 pm

Poradnik bardzo ładnie napisany a screen nr.2 tak mnie zaskoczył że już chciałem zacząć to wydobywać. O 1 rzeczy zapomniałeś od jakiej do jakieś wysokości występuje dana ruda, ale to małe przeoczenie. Życzę powodzenia!
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitimeSob Lis 26, 2011 10:20 pm

Choć na temat kopalni wiem już wszystko to z chęcią przeczytałem ten poradnik. Bardzo dobrze napisany, sam bym chyba nie napisał lepiej.

PS: Jeśli chodzi o głębsze wykopki to ja biorę czasami po 14 kamiennych kilofów Razz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Poradnik o kopalniach Empty
PisanieTemat: Re: Poradnik o kopalniach   Poradnik o kopalniach I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Poradnik o kopalniach
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Poradnik Łowcy
» Poradnik dla nowych graczy
» [Poradnik] Gra Role Play.
» Kanał YouTube + Poradnik w postaci filmu!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Szare pustkowia :: Minecraft :: Poradniki-
Skocz do: