Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 [Poradnik] Gra Role Play.

Go down 
+3
Theirin
Lowcakur
Thorin
7 posters

Czy uważasz ten poradnik za warty uwagi ?
Tak
[Poradnik] Gra Role Play. I_vote_lcap91%[Poradnik] Gra Role Play. I_vote_rcap
 91% [ 31 ]
Nie
[Poradnik] Gra Role Play. I_vote_lcap9%[Poradnik] Gra Role Play. I_vote_rcap
 9% [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 34
 
Poll closed

AutorWiadomość
Thorin

Thorin


Liczba postów : 43
Join date : 07/01/2012

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 8:03 pm

Poradnik

1.Co to RP ?
2.Wyjaśnienie pojęć.
3.Odgrywanie akcji, dalsze uwagi.




Ad.1
Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. – wikipedia.

Tak już wiecie drodzy użytkownicy, co to jest Role Play. Czas przejść do samej rozgrywki. Istotą gry RP jest odgrywanie poszczególnych akcji, co robi twoja postać np. :

*/me chwyta za kubek z herbatą, zbliża ją do ust i bierze kilka łyków, następnie odstawia kubek na stolik*. – jest to raczej prosta czynność, lecz jej opisanie nie jest proste.

Odgrywanie akcji jest bardzo istotne w tej grze. Warto także pamiętać o tym, iż kreujecie w tym świecie swoją postać i wy ją znacie najlepiej, lecz warto zwrócić uwagę na :

Ad2.

OOC - Out Of the Character - Wszystko ( pojęcia, czat, komendy itp. ) co niezwiązane jest z grą.
IC - In Character - Wszystko ( pojęcia, czat, komendy itp. ) co związane z grą.
MG - Meta Gaming - Wykorzystywanie informacji z OOC (widocznośc nicku, wychwycenie położenia gracza, pomimo tego, że ogranicza go przestrzeń [góry, lasy]) do IC oraz mówienie do osób nam nieznanym po nicku nad jego głową
Trzeba tą osobę wcześniej zapoznać, rozpatrzmy to na dwie postacie A i B.
A : Cześć, jestem nowy w osadzie, od dawna tutaj jesteś ?
B : Od wczoraj, pracuję w pobliskiej karczmie.
A: O jak miło, a tak pyzatym, jak Pan ma na imię ?
B : (podaje swoje imię/Nick postaci), a pan *wyciąga prawą dłoń do niego*
A: (podaje swoje imię/Nick postaci) *odwzajemnia gest (Nick)*, dobra nalej mi tego piwa z twojej karczmy, przekonamy się czy jest takie dobre jak mówią w okolicy *uśmiecha się*.

Można to rozegrać w całkiem inny sposób, to jest tylko przykład. Pamiętajcie, to zależy tylko od Was !

PG - Power Gaming - Wymuszanie niechcianej sytuacji RP na przypadkowym graczu. /me dusi Glina. , jeżeli nie zapytaliście się na /msg lub /ch OOC dajen osoby, czy akcja została udana, to dokonaliście PG. Pamiętajcie, ciągłe odpowiadanie na nieudanie akcji jest traktowanie jako „terminator”, to także jest karane w grach RP.
Ciągły sprint – żaden, normalny człowiek nie da rady ciągle sprintować przez kilka kilometrów tym bardziej w dobrej zbroi warzącej około 30/40 kilogramów.
Bunny Hop – zapewne każdy spotkał się z tym określenie, a jeżeli nie to można się domyślić na czym to polega. Polega to na ciągłym skakaniu na sprincie lub nie w celu szybszego dojścia do wyznaczonego celu, nie jest to zgodne z grą Role Play.

Kolejna sprawa RP, która chce poruszyć jest odgrywanie postaci. Nie należy mieszać kilku prac, na przykład zabójca na zlecenie nie może być żołnierzem królewskim czy kimś innym z instytucji porządkowej. Tak samo nie może być na odwrót. Tak samo jak budowa domu, odgrywanie budowy. Najlepiej świadczyło by to o Was, jakbyście nie budowali tylko klockami tylko np. mieszali cement, wylewali go, pisali, ot co nie jest możliwe ze względu na skrypt. Każda urozmaicona akcja jest „plusowana”, ale jeżeli chodzi o walki, to co innego. To nie jest ograniczone przez serwer/skrypt więc walka odbywa się normalnie, lecz chcę zwrócić uwagę na „strach przed bronią”

Ad3.

Już wiecie jak odgrywać proste akcje RP, ale przejdźmy teraz do innych spraw. Jeżeli nie macie miecza, zapewne w RL byście się bali, jeżeli sami go nie posiadacie, więc (myślę, żę dla was będzie to opłacalne) podporządkować się napastnikowi, albo porposić go o odegranie akcji (/msg) i macie do wyboru, albo próbujecie mu przez /me zabrać miecz lub podporządkować się napastnikowi, to zależy od Was.





Poradnik będzie aktualizowany, zapraszam do lektury !
Powrót do góry Go down
Thorin

Thorin


Liczba postów : 43
Join date : 07/01/2012

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 8:29 pm

Proszę o subiektywną, ale nie za ostrą ocenę mojego poradnika, starałem się Smile.
Powrót do góry Go down
Lowcakur

Lowcakur


Liczba postów : 200
Join date : 14/11/2011

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 8:34 pm

Thorinie, brawo. Jeden z niewielu graczy ktory ogarnia gre RP w Minecrafcie. Poradnik b. dobry, choc, usunalbym punkt MG.
Powrót do góry Go down
Theirin

Theirin


Liczba postów : 112
Join date : 20/11/2011
Age : 27

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 9:19 pm

Dla ludzi mających pierwszą styczność z pojęciem RP, poradnik dobry, aczkolwiek /me niestety nie można używać na serwerze, gdyż próbowałem - poprawcie mnie jeśli się mylę.
Powrót do góry Go down
JokerPL




Liczba postów : 15
Join date : 06/01/2012
Age : 25
Skąd : Warszawa

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 9:23 pm

Brawo, brawo! Poradnik bardzo przydatny. Dobra robota!
Powrót do góry Go down
RAV
Król Quehati
RAV


Liczba postów : 252
Join date : 22/11/2011
Age : 28
Skąd : Grodków

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 11:03 pm

No trochę się napracowałeśWink Smile
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheRAV666
LordRossiol

LordRossiol


Liczba postów : 153
Join date : 28/11/2011
Age : 27

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeSob Sty 07, 2012 11:21 pm

Wypadałoby napisać o Herosowaniu,np, zabija sam giganta. Smile
Powrót do góry Go down
Adamzz

Adamzz


Liczba postów : 247
Join date : 22/11/2011
Age : 27
Skąd : Gdańsk

[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitimeNie Sty 08, 2012 2:40 pm

Bardzo dobry poradnik dla nowych. Nawet ja się kilku nowych rzeczy dowiedziałem Smile.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





[Poradnik] Gra Role Play. Empty
PisanieTemat: Re: [Poradnik] Gra Role Play.   [Poradnik] Gra Role Play. I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
[Poradnik] Gra Role Play.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Gra RP ( Role Play )
» Poradnik o kopalniach
» Poradnik Łowcy
» Poradnik dla nowych graczy
» Kanał YouTube + Poradnik w postaci filmu!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Na początek... :: Informacje-
Skocz do: