Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Dziennik Zack'a Akt 1

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Zaq_PL
Gość




Dziennik Zack'a Akt 1 Empty
PisanieTemat: Dziennik Zack'a Akt 1   Dziennik Zack'a Akt 1 I_icon_minitimePią Lis 25, 2011 4:04 pm

Witam was w pierwszej części Dziennik Zacka, Zapraszam do czytania.
Informacje wstępne: Akcja zaczyna się w 1265r. p.n.e, w małym miasteczku, gdzie dzieją się straszliwe, dziwne i tajemnicze rzeczy...

AKT I 1265r. p.n.e

Czy stare historie mogły być prawdą? – czy opowieści o nieustraszonych Tytanach , o władcach Płonących Piekieł są czymś więcej , niż tylko legendą, niż bajką opowiadaną mi przez matkę? Dorastałem na tych historiach o bohaterstwie i heroizmie. Wyobrażałem sobie siebie, jako jednego z nich: tajemniczego Horadrima, prowadzonego przez mistycznego Hyperiona! To że jestem "Ostatnim z Horadrimów", tym który podróżując po świecie, zwalcza zło gdzie tylko się pojawi, napawało mnie dumą. Ach, bezgraniczna energia młodości. Czy może być ziarno prawdy w tych wszystkich opowieściach? Wszystko na to wskazuje, lecz jak ktoś z moim wykształceniem i wiedzą mógłby brać to na serio? Czy naprawdę pod naszym miasteczkiem może być pogrzebana mroczna istota? Gdyby tylko mój starzejący się umysł mógł przypomnieć sobie te historie, tak szczegółowo, jak w latach mej młodości. Jestem głupcem. Gdybym działał wcześniej, gdybym posłuchał mych przeczuć, nie byliby teraz trupami. Karrigan nie stałby się tym pijaczyną, którym jest teraz. Lazarus, rzekomy Arcybiskup Światła, zwabił grupę mieszkańców wioski pod pozorem poszukiwania zaginionego królewskiego potomka, wprost do tragicznej śmierci. Czy to on jest sprawcą zła, które spadło na miasto, czy tylko nic nieznaczącym pionkiem? Noce wydają się trwać wieczność i gdy przysłuchuję się piekielnym pomrukom dochodzącym z katedry, zaczynam widzieć wyraźnie ścieżkę przede mną. Powinienem powrócić do zapisków. Tam musi znajdować się odpowiedź, sposób na pokonanie zła, które jest naszym utrapieniem. Pomarańczowe chmury, tak jak zawsze, zakrywały niemal całe niebo. Rozciągały się one po sam koniec widnokręgu stwarzając przytłaczające wrażenie. Ziemia była sucha i zimna. Słońce nie było takie jak kiedyś. Było zimne. Obce. Wszystko było obce. Świat się zmienił. W oddali zobaczyłem dym. Zacząłem iść w tamtym kierunku. Czułem, że w jakiś niewyjaśniony sposób tamto miejsce mnie przyciąga...
Powrót do góry Go down
Molom

Molom


Liczba postów : 484
Join date : 13/11/2011
Skąd : Warszawa

Dziennik Zack'a Akt 1 Empty
PisanieTemat: Re: Dziennik Zack'a Akt 1   Dziennik Zack'a Akt 1 I_icon_minitimePią Lis 25, 2011 8:14 pm

jbc. pisz wszystko w jednym temacie, bo masz zamiar robić chyba oddzielne tematy.
Powrót do góry Go down
Yoshimitlu

Yoshimitlu


Liczba postów : 17
Join date : 29/11/2011
Skąd : się biorą dzieci ?

Dziennik Zack'a Akt 1 Empty
PisanieTemat: Re: Dziennik Zack'a Akt 1   Dziennik Zack'a Akt 1 I_icon_minitimeWto Lis 29, 2011 4:16 pm

no, zgadzam się z przedmówcą
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dziennik Zack'a Akt 1 Empty
PisanieTemat: Re: Dziennik Zack'a Akt 1   Dziennik Zack'a Akt 1 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Dziennik Zack'a Akt 1
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» "Dziennik Najemników"
» Dziennik Zack'a Akt 2
» Dziennik Zack'a Prolog.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Szare pustkowia :: Opowiadania-
Skocz do: