Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Eomund

Eomund


Liczba postów : 58
Join date : 18/12/2011
Age : 30

"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady Empty
PisanieTemat: "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady   "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady I_icon_minitimeWto Gru 20, 2011 10:24 pm

Witam. Chciałbym założyć osadę, oczywiście nie na starcie gry, ale kiedy już trochę poznam królestwo :)W związku z tym mam parę pytań. Bardzo możliwe, że odpowiedzi są gdzieś rozsiane po forum, ale myślę, że dobrym pomysłem będzie zebranie odpowiedzi w jednym miejscu Smile

1. Czytałem, że każdy będzie mógł założyć osadę, z kolei gdzieś indziej wyczytałem, że mogą robić to tylko szlachcice. Jak to w końcu jest?
2. Domyślam się, że jednak chodziło o szlachiców, więc co trzeba zrobić, gdzie zapłacić itd, aby nim zostać?
3. Rozumiem, że osada powstaje od zera, tj sam muszę kupić odpowiednie materiały, zbudować domy, rozdzielić działki itd?
4. Co do działek, będzie działał jakiś 'sprzedający' plugin, czy sam otaczam dany skrawek ziemi płotkiem, wyznaczam cenę i sprzedaję?
5. Czytałem, że w osadzie może żyć 10 osób, a więc 10 domów, ale nigdzie nie znalazłem nic o pozostałych budowlach. Różne ratusze, karczmy (zakładam, że każdy podóżny będzie mógł w owej karczmie zakupić pokój na 1 dzień), świątynie pozostają wyłącznie w moim zakresie i powstają tylko wg mojego widzimisię (oczywiście utrzymując klimat danej nacji)?
6. Nowych osadników przyjmuję wg własnych kryteriów? Tzn, mogę kazać im cokolwiek, jeśli chcą zamieszkać w mojej osadzie? Smile
7. Sam ustalam ceny działek, podatków i tego typu rzeczy?
8. Czy jest możliwość zrobienia w osadzie jakiegoś małego targowiska, max na 2-3 stoiska, z najpotrzebniejszymi rzeczami, szczególnie jedzeniem?
9. Jak wygląda sprawa z wielkością osady?
10. Czy osada podlega jakimś podatkom, a jeśli tak, to ile będę musiał płacić?
11. Czy mogę wynajmować ewentualnych wojowników (nie mieszkających w osadzie) do jej obrony?
12. Grałem na paru serwerach RP i była tam możliwość zakupienia bramy (nie wiem jak to działa, bo nigdy nie kupiłem Smile). Jak sytuacja wygląda tutaj, jest możliwość całkowitego zamknięcia wioski?


Pewnie coś jeszcze wymyślę, ale póki co - tyle Smile
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady Empty
PisanieTemat: Re: "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady   "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady I_icon_minitimeWto Gru 20, 2011 10:49 pm

W Yerdyn jest już dość duża ilość osad, niestety nie mogę zaakceptować kolejnych podań o osadę :/
Powrót do góry Go down
Eomund

Eomund


Liczba postów : 58
Join date : 18/12/2011
Age : 30

"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady Empty
PisanieTemat: Re: "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady   "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady I_icon_minitimeSro Gru 21, 2011 7:14 am

buuu, szkoda, ale może ktoś do startu serwera się wykruszy Smile Jeśli jest możliwość, to chętnie poznam odpowiedzi na pytania. Tak na przyszłość Smile
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady Empty
PisanieTemat: Re: "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady   "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady I_icon_minitimeSro Gru 21, 2011 1:02 pm

1. Szlachta.
2. 15000 monet należy zapłacić i mieć zgodę króla.
3. Tak.
4. Plugin Factions będzie odpowiadał za to.
5. Tak.
6. Tak.
7. Tak, ale król może wprowadzić zmiany, jak i prawo dotyczące ustalania podatków w osadzie.
8. Hmm.. muszę to przemyśleć.
9. Zapoznacie się z pluginem Factions niedługo, gdyż on będzie za to odpowiadał. Będzie to tak, że teren na budowę osady wynosi początkowo około 50x50(nie jestem pewien), a potem więcej można dokupić.
10. To od króla zależy.
11. Tak.
12. Hmm.. muszę się nad tym zastanowić.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady Empty
PisanieTemat: Re: "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady   "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
"Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» pytań pare o lwc
» Kilka pytań
» Kilka pytań
» Bandyci, a osady i miasta
» Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Sprawy Królestwa Thandor :: Pytania-
Skocz do: