Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 9:54 pm

Historia rozpoczyna się tak, że jako syn wielkiego króla Jiyama I miałem zostać dziedzicem tronu w królestwie Vrist, położonym na ziemiach Chartum. Życie biegło spokojnie , do czasu...

... Do czasu, aż siostrzeniec króla, Giedymin Mały oskarżył mnie o popełnienie morderstwa. Ktoś zamordował jednego z duchownych Vristu, za taką zbrodnię przewidywana była najwyższa kara.W normalnych okolicznościach ojciec mój odprawiłby Giedymina na jego dwór, jednak w mojej komnacie znaleziono sztylet i list, który rzekomo napisał zamordowany. W liście były zawarte informacje na temat tego, że to ja planuję spisek przeciwko mojemu Ojcu. Ojciec nie potrafił skazać mnie na śmierć, dlatego wydał na mnie rozkaz wygnania z królestwa. Musiałem odejść, nie miałem innego wyboru...

...Nie miałem zbyt wiele czasu na przygotowanie się, dlatego wziąłem jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. W bramie miasta spotkałem Giedymina, który podszedł do mnie i powiedział: "Już nigdy tutaj nie wrócisz.Nigdy...", po tych słowach zaśmiał się szyderczo i odszedł w głąb miasta. W tym momencie ogarnęła mnie wielka chęć zemsty. Obiecałem sobie, że wrócę i zemszczę się na tym zdrajcy. Nie mogłem zrobić tego w tym momencie, ponieważ utwierdziłbym wszystkich w tym, że jestem zbrodniarzem, odwróciłem się więc i ruszyłem przed siebie...

...Wielu ludzi postanowiło się do mnie przyłączyć, byłem szanowany przez mieszkańców Vrist, dlatego część z nich nie uwierzyła w fałszywe oskarżenia Giedymina. Różni ludzie postanowili zmienić swoje życie: rycerze, chłopi, żebracy, nawet kobiety i dzieci. Po wielu dniach ciężkiej wędrówki wkroczyliśmy na nieznane dotąd przez nas terytorium...

...Od mieszkańców okolicznych wsi otrzymaliśmy informacje, że owe terytorium zwie się królestwem Thandor, i że w okolicy znajduje się kilka większych osad. Postanowiliśmy założyć własną osadę, przypominającą nam piękne Vrist. Znaleźliśmy odpowiedni teren: górzysty, mroźny i niebezpieczny. Osadę nazwaliśmy Yerdyn, na cześć wielkiego Boga góry Yerdyna. Budowa nie zajęła nam dużo czasu, bowiem w okolicy znaleźliśmy potrzebne surowce, a nasi mieszkańcy są bardzo pracowici. Przez cały czas spędzony w królestwie Thandor myślałem tylko o zdradzie Giedymina i o dniu, kiedy odetnę toporem jego głowę. Ten dzień jeszcze nadejdzie. Jestem o tym przekonany...
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:04 pm

Całkiem ciekawa historia Smile
Iosovoi nie porównuj to z moim albo cię TPS powiesi. -.-
Powrót do góry Go down
Iosovoi

Iosovoi


Liczba postów : 58
Join date : 13/11/2011
Age : 27

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:06 pm

Nie będę tego z twoim porównywać. Mogę najwyżej twoje z tym porównać. Historia fajniejsza, ciekawsza. Nie boję się Tajnego Pakunku Sadzia.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:08 pm

Nie żyjesz...
Powrót do góry Go down
Iosovoi

Iosovoi


Liczba postów : 58
Join date : 13/11/2011
Age : 27

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:12 pm

Wręcz przeciwnie, czuję się świetnie!

Jak serwer wystartuje to kontynuuj swoją opowieść.
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:14 pm

Ok, będę kontynuował, ale kończymy tutaj spam, swoje spory możecie dokończyć w dziale "Rozmowy" Smile
Powrót do góry Go down
Iosovoi

Iosovoi


Liczba postów : 58
Join date : 13/11/2011
Age : 27

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePon Lis 21, 2011 10:16 pm

Zawsze jak wchodzę na ten temat to czytam go "Kroniki Króla Juliana II" Very Happy
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitimePią Lis 25, 2011 5:17 pm

Bardzo fajna opowieść. Sadzio szykuj już stos dla Iosovoi Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie Empty
PisanieTemat: Re: Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie   Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Z "Kroniki Króla Jiyama II" - Wygnanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zastępca Króla
» POSZUKIWANIA NA KRÓLA!
» Przydomki - Yerdyn
» [Podanie na króla] MarekZet
» [Podanie na króla]Jiyam

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Szare pustkowia :: Opowiadania-
Skocz do: