Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Wiara i bożkowie.

Go down 
+12
Demors
erig18
Kaczka
Esterka227
Vampiur
jiyam
Laskov
Demoralizator
DreN
MikoGot
Sadzio
nikusek007
16 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Demors

Demors


Liczba postów : 22
Join date : 17/12/2011
Age : 25
Skąd : Z Krainy Zwanej Kaxorgia (Krainy Króla Gregoriona) Tam niegdyś miałem wszystko, Teraz już NIC.

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Odpowiedż   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimeSob Gru 17, 2011 4:49 pm

Jestem za Bogami Wikingów.
Powrót do góry Go down
Zireael

Zireael


Liczba postów : 153
Join date : 15/12/2011
Age : 30
Skąd : Pabianice/Łódź

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimeSob Gru 17, 2011 7:55 pm

Sorry za lekki Offtopic, lecz tak coś mnie zastanawiało jak czytałem różne posty o Yerdyn. Wszyscy mówią, że ludność Yerdyn unika ognia, a w ich krew jest zamarznięta. Lecz mi się zawsze wydawało, że Yerdyn opiera się jako tako na archetypach Nordyckich, Skandynawskich itd. a tam raczej czczono ogień, który dawał schronienie przez zimnem, śniegiem itd. Pewnie już za poźno na jakąkolwiek zmianę takich podstaw rasy, ale po prosty chciałem zapostować to, co mi na sercu leżało .
Powrót do góry Go down
Vanhanian

Vanhanian


Liczba postów : 45
Join date : 22/12/2011

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimePią Gru 23, 2011 1:06 pm

Zireael napisał:
Sorry za lekki Offtopic, lecz tak coś mnie zastanawiało jak czytałem różne posty o Yerdyn. Wszyscy mówią, że ludność Yerdyn unika ognia, a w ich krew jest zamarznięta. Lecz mi się zawsze wydawało, że Yerdyn opiera się jako tako na archetypach Nordyckich, Skandynawskich itd. a tam raczej czczono ogień, który dawał schronienie przez zimnem, śniegiem itd. Pewnie już za poźno na jakąkolwiek zmianę takich podstaw rasy, ale po prosty chciałem zapostować to, co mi na sercu leżało .

Święta racje, wikingowie mimo powszechnego przekonania nie lubili za bardzo śniegu i zimna Wink. Toteż swoich bogów kojarzyli z ciepłem i światłem, zaś wszelkiego rodzaju zło z mrozem itp. itd. Przykład Loki (można sobie zawsze poczytać czyż nie ?Very Happy). Poza tym ja głosował bym za wprowadzeniem kultu słowiańskiego. Jak wiadomo, w zamierzchłych czasach tak zwany monoteizm był rzadkością dlatego proponuję by nasza wiara opierała się na większej ilości bóstw:
Świętowit- Najważniejsze bóstwo Słowian. W prawej ręce trzymać miał róg, który kapłan podczas świąt napełniał miodem w celu odprawienia wróżb. Atrybutem Świętowita był miecz, a świętym zwierzęciem biały koń, którym posługiwano się przy wróżbach przed wyprawami wojennymi; ruch konia lewą nogą miał oznaczać klęskę, prawą zaś zwycięstwo.
Trygław- Bóstwo o trzech twarzach, z których każda symbolizowała władzę nad jednym z trzech miejsc(Niebo, Ziemia, Podziemia). Jego atrybutami był czarny koń, oraz Święty Dąb.
Zorza- Jutrzenka, była boginią która opiekowała się pasterzami, małżeństwami oraz dziećmi.
Siwa- Bogini życia, opiekunka najstarszych i sił pierwotnych.
Perun- gromowładny, bóg grzmotów i burz.

Co więcej niemal, że każde z tych bóstw można wykorzystać jako oddzielne bóstwo gildii, cz osad Wink.

Ps. Informacje zaciągnięte z głowy, oraz z wiki w przypadku Światowita (całkowicie o nim zapomniałem).
Powrót do góry Go down
MikoGot




Liczba postów : 89
Join date : 19/11/2011

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimePią Gru 23, 2011 1:21 pm

Nadal jestem jednak za bóstwami wikingów.
Powrót do góry Go down
Sadzio

Sadzio


Liczba postów : 653
Join date : 13/11/2011
Skąd : Odmęty twoich koszmarów...

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimePią Gru 23, 2011 1:25 pm

Ja tam jestem za jakąś wiarą w Boga Wojny bounce
Powrót do góry Go down
Szatan29

Szatan29


Liczba postów : 80
Join date : 29/12/2011
Age : 26
Skąd : Ponyville

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Szatan29   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimeCzw Gru 29, 2011 11:32 pm

Ja bym pozostał przy bogach Nordyckich...
Najbardziej uwielbiam Thora tak więc byłbym jego żarliwym wyznawcą Wink cheers
A co do słowiańskich to nie lubię tego światowida ;P

Heh...
Chcieliście dużo bogów to macie (prawie) wszystkich skandynawskich bogów:
Azowie (Asowie) – ród dobroczynnych bogów rządzących światem, który pokonał ród Wanów; ich siedzibą był Asgard:
Odyn (Wodan) – najwyższy z bogów, władca Walhalli, bóg wojny i wojowników, bóstwo mądrości i poezji (wynalazł runy)
Thor (Donar) – bóstwo burzy i piorunów, bóg sił witalnych
Tyr (Ziu)- bóg wojny, prawa i sprawiedliwości
Baldur (Baldr, Phol) – bóg dobra, piękna, sprawiedliwości i wiosny, syn Odyna i Frigg
Hajmdal (Iring, Rigr)- bóg światła dziennego i tęczy, opiekun bogów, twórca podziału społecznego wśród ludzi
Azyny – boginie z rodu Azów:
Frigg (Frija, Frick) – bogini miłości, opiekunka małżeństwa i rodziny, bóstwo płodności i bogactwa, żona Odyna, matka Baldura,
Nanna
Sif
Wanowie – ród bogów usunięty przez Azów, głównie bóstwa wegetacji i płodności:
Njördhr – bóstwo pokoju, urodzaju i płodności, opiekun myśliwych i żeglarzy, ojciec Frejra i Frei
Skadi - bogini łowów i gór, żona Njorda
Frejr (Freyr, Fro Ing) – bóg płodności, urodzaju i bogactwa, bóstwo pokoju i radości, syn Njörda, brat Frei
Freja (Freyja, Frowa) – bogini piękna i miłości, bóstwo wegetacji roślin, córka Njörda, siostra Frejra jej poświęcony był piątek np. niem. Freitag
inni:
Loki – pół-olbrzym, ojciec rodu potworów (między innymi bogini Hel)
Hel (Hellia)- bogini śmierci, władczyni Niflheim
Mimir (Mime) – bóg mądrości
Urdur (Wurt, Wyrd) – bogini przeznaczenia
Norny – boginie przeznaczenia i losu ludzkiego.
Powrót do góry Go down
groith

groith


Liczba postów : 196
Join date : 22/11/2011
Age : 25
Skąd : Polska,Poznań

Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitimePią Gru 30, 2011 7:13 pm

Wikipedia forever xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wiara i bożkowie. - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Wiara i bożkowie.   Wiara i bożkowie. - Page 2 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Wiara i bożkowie.
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Nacje :: Yerdyn :: Karczma-
Skocz do: