Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.

Go down 
+7
Szympans
MikoGot
LoozaQ
dembeor
TermoS
WodzuPL
JacobTab
11 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 12:40 pm

Ostatnimi czasy pojawił się temat " [Mechanika] [Plugin] Cuboidy itp." w którym głowiliśmy się jak pozyskać efekt anty-griefu na serwerze. Jest Wl to racja lecz jak opanować niszczenie bloków przez graczy? słyszałem że będą oni mieli do dyspozycji tylko drewniane narzędzia.. ale jak by to miało wyglądać podaje przykład:
Mamy leśniczego który przeznacza na gre 2h dziennie i za ten czas zbierze 4 stacki drzewa
Mamy zwykłego gracza który drewnianymi narzędziami w większym czasie zbierze 10 stacków drzewa wtenczas leśniczym jest i zwykły gracz... Zwykły gracz będzie też łowcą, górnikiem, hodowcą będzie wszystkim! będzie samowystarczalny (Handel będzie niepotrzebny bo z RP zrobi się survival z niepotrzebnymi gildiami itp. ponieważ gildie dawać nam będą tylko przynależność..)
Proponuję zrobić podziały na zawody tj. TYLKO łowca będzie mógł kożystać z łuku nie może kożystać z żadnych narzędzi do wydobycia (kilofy, łopaty, siekiery) co więcej aby uniknąć samowolki i niszczenia krajobrazu nie będzie on mógł niszczyć żadnych bloków prócz drzewa, drewna ,płotków i wełny (to tylko przykład - te materiały mogą zostać urzyte na stworzenie szybkiego obozu)
Nowy gracz nie będzie mógł zrobić praktycznie nic póki nie zarobi (na bycie posłańcem, kurierem, rybakiem) na tytuł obywatela i póki nie dołączy do którejś z gildii (bo przecież górnik nie zcina drzew! on ma robić z kopalni!)
I tak drzewo możemy kupić u leśniczego, skórę na zbroje u łowcy a kamienie na nasz domek u górnika i to jest RP "i stał się handel"! Smile
A nie od zwykłego gracza który materiały pozyskuje dzięki drewnianym narzędziom Smile

Co do tematu "[Mechanika] Architekci "

Proponuje zrobić działki wyznaczane przez króla danej nacji (tylko nie na siateczke jak w tandetnych serwerach Hamachi musimy dbać o estetyke i wygląd miast jak i całego serwera jeżeli mamy osiągnąc sukces!)
Architektowi płaciłoby się od budowy domku w następujący sposób -
x (długość) * y (szerokość) * h (wysokość) otrzymana objętość * kwota za jeden blok
materiały na dom dostarczalibyśmy mu my a on według naszego projektu (wcześniej mu wysłanemu) budowałby nasz dom Smile

Powrót do góry Go down
WodzuPL

WodzuPL


Liczba postów : 418
Join date : 12/11/2011
Age : 26
Skąd : Sopot

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 12:48 pm

Prefix...
Powrót do góry Go down
https://thandor.forumpl.net
TermoS

TermoS


Liczba postów : 53
Join date : 19/11/2011
Skąd : Krotoszyn-Wielkopolska

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 12:48 pm

Jestem na TAK
Powrót do góry Go down
dembeor




Liczba postów : 69
Join date : 03/12/2011
Age : 25

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 12:54 pm

Jestem na TAK, jeśli...
Bandyci są w ten sposób trochę pomijani. Jeśli coś takiego miałoby funkcjonować, to bandyci muieliby okradać drwali i górników, aby zdobyć troszkę surowców na kryjówkę/osadę/twierdzę. Jako osoby poza prawem, powinni mieć troszkę większe możliwości wydobywania, aby uniknąć podzielenia bandytów na górników, drwali itd.
Powrót do góry Go down
LoozaQ

LoozaQ


Liczba postów : 188
Join date : 29/11/2011
Age : 26
Skąd : Katowice

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 1:06 pm

A ja jestem na nie...

Dlaczego? - Większość graczy nie będzie się stosowała do tych zasad i serwer im się znudzi, po prostu nie będą na nim grali, a sam serwer stanie się zbyt skomplikowany, rozumiem jakieś ograniczenia no ale nie aż takie...

Chłop - wydobywanie cobla, węgla, drewna i wyroby (płotki, schody itp.)
Mieszczanin - to samo co chłop + żelazo
Magnaci, król - wszystko
Górnicy - wszystko
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 1:07 pm

dembeor temat jest na tyle skomplikowany iż jeżeli się pomysł przyjmie prosiłbym o to aby administracja porozmawiała ze mną na temat tego projektu. Wszystko trzebe przemyśleć bardzo starannie Smile

LoozaQ
To serwer RP Smile
Powrót do góry Go down
MikoGot




Liczba postów : 89
Join date : 19/11/2011

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 1:17 pm

LoozaQ
Wątpię żeby król zasuwał w kopalniach.
Król to osoba dostojna, a niezwykły robol.
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 1:28 pm

LoozaQ i cała reszta choidzi mi o to aby nie było griefu!

Ograniczenia to czołowa rola serwerów RP
aby zarabiać na cobblu zostań górnikiem! (tylko górnicz sella cobbla)
aby zarabiać na budowaniu zostań architektem/budowniczym! (tylko on buduje domy w miastach na podstawie Twojego projektu)
aby zarabiać na skórach i zbrojach skórzanych zostań łowcą (tylko on morduje całymi dniami zwierzyne)
aby zarabiać na drzewie zostań leśniczym! [tylko on wię co to i od czego jest siekiera! chcesz pociupać? zostań leśniczym!)
itp. itd.
Powrót do góry Go down
LoozaQ

LoozaQ


Liczba postów : 188
Join date : 29/11/2011
Age : 26
Skąd : Katowice

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 2:20 pm

Dobra, dobra ale wtedy to będzie gów*o a nie gra jak będziesz codziennie przez cały czas kopal cobla (gornik), drewno (drwal) i Bóg wie co jeszcze...
Powrót do góry Go down
Szympans




Liczba postów : 107
Join date : 19/11/2011

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 2:49 pm

Cytat :
co więcej aby uniknąć samowolki i niszczenia krajobrazu nie będzie on mógł niszczyć żadnych bloków prócz drzewa

a jak będę potrzebował ziemi , piasku lub innych tego typu składników to skąd je wezmę
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 2:54 pm

Ograniczenie będą, to fakt- ale nie aż takie! Każdy będzie mógł używać wszystkich drewnianych narzędzi.

Co do niszczenia,myślę, że będzie się po prostu wykupywać ziemię(tym zajmie się odpowiednio król nacji bądź lider bandytów, także przywódcy gildii i inne ważne osoby, w przypadku wędrowców nie będzie wykupywania ziemi gdyż mieszkać oni będą w osadzie) i tylko na tej ziemi będzie można edytować mapę.
Powrót do góry Go down
Szympans




Liczba postów : 107
Join date : 19/11/2011

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 2:58 pm

no i to mi się podoba każdy powinien móc wykopywać ziemie piasek i kamień może jeszcze węgiel a górnicy całą resztę i tak oni chyba będą mieli najwyższy popyt na ich produkty bo każdy potrzebuje żelazo złoto diamenty itp.
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 3:18 pm

Więc gracze powinni móc niszczyć bloki na swoich działkach bądź na terenach bardzo oddalonych od krainy

Szympans
"a jak będę potrzebował ziemi , piasku lub innych tego typu składników to skąd je wezmę"
Piasek? hmm zdaje mi się że jest taka nacja jak Char która leży na PUSTYNI a na pustyni jest piasek... kupisz go od nich lub zdobędziesz z terenu oddalonego od terenu każdej z nacji (kontynuując moją ideą)
Powrót do góry Go down
Szympans




Liczba postów : 107
Join date : 19/11/2011

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 3:22 pm

Cytat :
aby uniknąć samowolki i niszczenia krajobrazu nie będzie on mógł niszczyć żadnych bloków prócz drzewa, drewna ,płotków i wełny

wynika z tego że ja jako mieszkaniec Charu nie będę mógł niszczyć piasku chyba że tak jak ty napisałeś będę musiał zapieprzać na jakieś odludzie
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 3:27 pm

Szympans naucz się czytać i nie wyrywaj zdań z kontekstu...

"łowca będzie mógł kożystać z łuku nie może kożystać z żadnych narzędzi do wydobycia (kilofy, łopaty, siekiery) co więcej aby uniknąć samowolki i niszczenia krajobrazu nie będzie on mógł niszczyć żadnych bloków prócz drzewa, drewna ,płotków i wełny (to tylko przykład - te materiały mogą zostać urzyte na stworzenie szybkiego obozu)"


Każda nacja będzie miała inne zezwolenia jest to przykład mojej lesnej nacji ale to że są jeszcze inne nacje i na nich przykłady będą inne wydaje się zbyt oczywiste widze...
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 3:43 pm

Fail, jestem na nie itd.
1)jest to nudne
2)za duże ograniczenia
3)wprowadźmy logblock i za niszczenie terenu, będą szły surowe kary
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 3:56 pm

nikusek007 napisał:
Fail

Temat jest w dziale "Pomysły" I jest on pomysłem (niekoniecznie musi być on przyjęty)
Fail to wpadka, wygłupienie się Smile


Powrót do góry Go down
God

God


Liczba postów : 145
Join date : 24/11/2011
Age : 28
Skąd : z Holandii

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 4:12 pm

zly pomysl
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 4:17 pm

Bardzo bym prosił admina o wypowiedzenie się i przedstawienie swoich wniosków.
Moim głównym zamierzeniem jest to aby nie było griefu i wież 1x1x128 do nieba :/
Powrót do góry Go down
nikusek007

nikusek007


Liczba postów : 197
Join date : 21/11/2011
Age : 25
Skąd : Poznań

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 4:21 pm

@up LogBlock i permy załatwią sprawę Smile Grałem na serwie (nawet byłem modem) gdzie przez pierwsze dwa tygodnie było pełno wież, po czym wgraliśmy LogBlock , poszło parę permów i wieże nagle znikły Smile
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 4:50 pm

Sprawa wyglądać będzie następująco:

Chłopi- praca na ziemi gildii/osoby u której pracuje. Edycja terenu możliwa tylko na ziemi pana.

Mieszczanin- edycja terenu tylko na swojej działce i w osadzie w której mieszka.

Mieszczanin, który przynależy do gildii- edycja terenu na swojej działce, w osadzie w której mieszka oraz na ziemiach gildii do której przynależy.

Szlachta- edycja terenu w każdym miejscu który należy do nacji.

Magnat- edycja terenu w każdym miejscu który należy do nacji.

Król- edycja terenu w każdym miejscu który należy do nacji.

Aby było ciekawiej, nie dotyczy do następujących bloków:

- TNT(rozwalanie terenu i wrogich osad)

- Drabin(umieszczenie ich na murach itp. a następnie wejście w określone miejsce)

- kwiatów, wysokiej trawy, dyń i innych naturalnie występujących roślin(uwaga: nie dotyczy na terenie czyjejś nacji!)

- pochodni(także na terenie czyjejś nacji!)

I innych bloków, pewnie potem je dopisze(jeśli macie propozycje, mówcie!)
Powrót do góry Go down
dembeor




Liczba postów : 69
Join date : 03/12/2011
Age : 25

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 5:07 pm

A co z Bandytami? Czy oni są ponad tymi prawami czy też mają ograniczenia?
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 5:11 pm

Bandyta- edycja terenu w obozach oraz na ziemiach bandyckich
Powrót do góry Go down
Molom

Molom


Liczba postów : 484
Join date : 13/11/2011
Skąd : Warszawa

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 6:29 pm

Ja jestem za pomysłem Jacob'a, ale Dania też gut. Jacob napisał to, o czego ja się sam obawiałem, czyli samowolki i zbieractwa rzeczy przez "no-lajfujących" chłopów. Jednak Danio napisał coś co jest dobrym rozwiązaniem. Czyli jestem za Daniem.
Powrót do góry Go down
JacobTab
Król Iyash
JacobTab


Liczba postów : 249
Join date : 30/11/2011
Age : 30
Skąd : ja mam wiedzieć?

Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitimeNie Gru 04, 2011 6:50 pm

Jako iż projekt budowy gildii łowców jest gotowy i jest cały z drewna proszę o załoŻenie blokad na ogień... Sad

Zaraz zaraz zwykły członek gildii przyjdzie i mi rozbierze na części pierwsze siedzibe??Very Happy musi być ograniczenie jeżeli chodzi o gildie i jej członków Sad
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. Empty
PisanieTemat: Re: Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.   Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze. I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Serwer, Nacje, Gildie i zawody czyli nasze pieniądze.
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Szare pustkowia :: Otchłań-
Skocz do: