Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Poprawa Yerdyn

Go down 
+19
Bios_Terminator
UzU123
JacobTab
Thadel
Eomund
Zireael
Dominik
Tydon
mamaraga
WodzuPL
Ernest_66
LordRossiol
Salatko
Theirin
MasterKrashed
Sephiroth
RAV
MarekZet
JT30
23 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:22 pm

Główka pracuje Very Happy

Teraz czekamy na decyzję adminów
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:29 pm

Podoba mi się propozycja Theirina.

Co do wydobywaczy:

1. Nazwa...
2. Może być...
Powrót do góry Go down
Ernest_66




Liczba postów : 50
Join date : 10/01/2012

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:32 pm

Czyli ogólnie decyzja adminów to akceptacja naszej propozycji, czy to tylko Twoja opinia?
Powrót do góry Go down
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:32 pm

Na razie moja opinia. Jutro porozmawiam na ten temat z adminami
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:35 pm

Czyli moja gildia ma szanse?
Powrót do góry Go down
Ernest_66




Liczba postów : 50
Join date : 10/01/2012

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:38 pm

Dobrze, czekamy na decyzję. Tymczasem sprecyzuję to co napisał JT30.
Gildia mogłaby wydobyć wszystko co można wydobyć łopatą, wydobyć kamień, węgiel i żelazo. Przetopić żelazo. Członkowie tej gildii mogliby używać kamiennych mieczy, skórzanych zbroi, wszystkich łopat i kamiennego oraz drewnianego kilofu. Nazwę można zmienić. Gildia mogłaby craftować piec, przerabiać drewno na deski i craftować stół warsztatowy. Dodatkowo jeżeli ta gildia zostanie zaakceptowana to połowa wojowników dostanie prawo do craftowania zbroi i mieczy. (tylko żelaznych i gorszych)


Ostatnio zmieniony przez Ernest_66 dnia Sob Sty 14, 2012 7:45 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:39 pm

No tylko, że ci co wydobywają dla nas żelazo nie mogą nosić z tego zbroi? Trochę bez sensu.
Powrót do góry Go down
Ernest_66




Liczba postów : 50
Join date : 10/01/2012

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:40 pm

No trudno, ludzie z tej gildi nie muszą nosić pancerzy. Tak samo kilofów nie mogą żelaznych i mieczy. Ta gildia ma poprawić gospodarkę Yerdyn i nie ma prawie dorównywać wojownikom w walce.
Powrót do góry Go down
Theirin

Theirin


Liczba postów : 112
Join date : 20/11/2011
Age : 27

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:54 pm

Takie pomieszanie rzemieślników z górnikami, trzeba by to dokładnie przemyśleć i trochę zmienić uprawnienia bo to to samo wręcz co gildie w Quehati, byłaby konkurencja w handlu.
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 7:57 pm

No ale co poradzisz? Nie będziemy przecież ustępować na każdym kroku tracąc na sile.
Powrót do góry Go down
MasterKrashed

MasterKrashed


Liczba postów : 126
Join date : 19/11/2011

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 8:04 pm

A my jak niby mamy zarabiać? Sprzedawać śnieg? Komedia! Chcemy także w naszym mieście rozwinąć gospodarkę, bo jak inni piszą Quehati ma najlepiej, bo mają najwięcej kasy, pełne uzbrojenie, itd. A my nic nie mamy, bo nawet kasy nie dostajemy i nie mamy jak kupić czegoś u Quehati, bo kupców nie ma. Przydałoby się nam połączenie górników i rzemieślników.
Powrót do góry Go down
WodzuPL

WodzuPL


Liczba postów : 418
Join date : 12/11/2011
Age : 26
Skąd : Sopot

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 9:01 pm

Moje propozycje:
1. Marynarze:
Zarobek:
Łowienie (większy niż u chłopów)
Prowadzenie zamówień importu dla królestw (bookworm) [ten cotygodniowy statek z dobrami niedostępnymi]
Budowanie Statków
Możliwości:
Wędka
Mieszkanie na morzu
Broń i pancerz ten co chłop

2.Kronikarz:
Zarobek:
Pisanie wszelkiego rodzaju ksiąg , pamiętników , legend , życiorysów. (Bookworm) [Największy zarobek z życiorysów , wynajmowany przez magnata]
Możliwości:
Samotnia
Broń i pancerz ten co chłop
Powrót do góry Go down
https://thandor.forumpl.net
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 9:27 pm

Wodzu, wiem że się starasz, ale my potrzebujemy ŻELAZA! A to jest za drogie na takie pracy jak ty nam oferujesz.

P.S I za każdym razem jak chcemy kogoś zaatakować to specjalnie musimy czekać na: kupca, rzemieślnika i materiały.
Powrót do góry Go down
MasterKrashed

MasterKrashed


Liczba postów : 126
Join date : 19/11/2011

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 9:47 pm

My potrzebujemy górników, którzy potrafią przetapiać żelazo oraz możliwość, aby wojownicy mogli sobie craftować miecze i ewentualnie zbroje.
Powrót do góry Go down
mamaraga

mamaraga


Liczba postów : 133
Join date : 20/11/2011
Age : 26
Skąd : Zabrze

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 9:56 pm

Nawet nie myślcie o wydobywaczach, kolejna nacja "bogaczy" !
Quehati jest aż tak bogate, że dziś z kilkoma osobami staliśmi za bramą iyash, nagle biegną quehatyczy, z czym? a z całymi setami żelaznymi i kto wie co jeszcze mieli, mówię wam z 10 osób z setem calutenkim żelaznym poszło na bandytów..
Jeżeli ma byc taka druga nacja, to ja dziękuje, my w iyash jakoś sobie radzimy , a gild rewelacyjnych nie mamy, leśnicy nawet nie wiem czy coś sprzedają, rolników chyba nie ma, jedyne łowców jest garstka, i wyposażenie łowcy, to jedynie set skórzany(10% chyba tylko łowców ma taki) i kamienne miecze, a o łukach możemy marzyć.
Powrót do góry Go down
Tydon

Tydon


Liczba postów : 191
Join date : 26/11/2011
Age : 27
Skąd : Okolice Krakowa

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:01 pm

mamaraga, Leśnicy cały czas sprzedają, Rolnicy za sprawą Kotexa powoli się rozwijają. Kupili już ode mnie drewno. Budowniczych nie mamy. A łowcy mają w cholere rzeczy od bandytów. Nie jesteśmy tak bogaci ja Quehati, ani tak biedni jak Yerdyn czy Char.
Powrót do góry Go down
Dominik




Liczba postów : 102
Join date : 18/12/2011
Age : 25
Skąd : Białystok

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:03 pm

JT30 napisał:
Wodzu, wiem że się starasz, ale my potrzebujemy ŻELAZA! A to jest za drogie na takie pracy jak ty nam oferujesz.

P.S I za każdym razem jak chcemy kogoś zaatakować to specjalnie musimy czekać na: kupca, rzemieślnika i materiały.
Może jeszcze alchemików chcecie co?
mamaraga napisał:
Nawet nie myślcie o wydobywaczach, kolejna nacja "bogaczy" !
Quehati jest aż tak bogate, że dziś z kilkoma osobami staliśmi za bramą iyash, nagle biegną quehatyczy, z czym? a z całymi setami żelaznymi i kto wie co jeszcze mieli, mówię wam z 10 osób z setem calutenkim żelaznym poszło na bandytów..
Jeżeli ma byc taka druga nacja, to ja dziękuje, my w iyash jakoś sobie radzimy , a gild rewelacyjnych nie mamy, leśnicy nawet nie wiem czy coś sprzedają, rolników chyba nie ma, jedyne łowców jest garstka, i wyposażenie łowcy, to jedynie set skórzany(10% chyba tylko łowców ma taki) i kamienne miecze, a o łukach możemy marzyć.
To nie było tylko quehati Smile wybraliśmy sie z Yerdyn mogliście do nas dołączyć ;/ ale wszystko stracilismy


Ostatnio zmieniony przez Dominik dnia Sob Sty 14, 2012 10:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zireael

Zireael


Liczba postów : 153
Join date : 15/12/2011
Age : 29
Skąd : Pabianice/Łódź

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:03 pm

Rzemieślnicy do Yerdyn za Inżynierów, dodanie do Quehati gildii bojowej. Najprostsze i najsensowniejsze rozwiązanie, a nie kombinowanie z gildiami, które by okazały się, że znów są do dup**.

Ps Dajcie Tropicielom BookWarma, zamiast tworzyć jakiś kronikarzy, bo prawie w ogóle nie możemy zarabiać :C.
Powrót do góry Go down
mamaraga

mamaraga


Liczba postów : 133
Join date : 20/11/2011
Age : 26
Skąd : Zabrze

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:10 pm

No nie gadajcie, że przegraliście z bandytami!!!??
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:11 pm

Też o tym myślałem, ale by było za dużo gonitwy. Razz Ale to najsensowniejsze rozwiązanie.
Można by było zrobić taki pakt: Quehati daje na materiały, a my im za to dajemy taniej broń bądź za darmo. Zależy jak to będzie :3

P.S mamaraga, ale jak oni co chwila się respią w obozie i mają tam całe swoje eq?


Ostatnio zmieniony przez JT30 dnia Sob Sty 14, 2012 10:13 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Eomund

Eomund


Liczba postów : 58
Join date : 18/12/2011
Age : 30

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:11 pm

Niestety, Tropiciele to delikatny niewypał. Nie potrafimy szczególnie dobrze walczyć, to 'Tropienie' też nie będzie przynosić stałych zysków (o ile w ogóle). Można by przekwalifikować naszą gildię na kogoś w stylu podróżnych skrybów/szpiegów, którzy spisywaliby wydarzenia, w których brali udział. Dalej bylibyśmy wsparciem dla armii (chociaż po dzisiejszych atakach na bandytów na wiele się nie zdaliśmy) , ale oprócz tego, tak jak wspomniałem, spisywalibyśmy historie królestwa, tworzylibyśmy legendy itp. Smile
Powrót do góry Go down
WodzuPL

WodzuPL


Liczba postów : 418
Join date : 12/11/2011
Age : 26
Skąd : Sopot

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:15 pm

Proszę bardzo , wystarczy podpisać kontrakt. Oferujcie pomoc militarną którą przyjmą z radością , w zamian za materiały.
Powrót do góry Go down
https://thandor.forumpl.net
MarekZet

MarekZet


Liczba postów : 1329
Join date : 12/11/2011
Age : 24
Skąd : Kętrzyn

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:16 pm

Moim zdaniem: połączyć funkcje tropicieli z wojownikami, jako nową gildię dać marynarzy. Nie, nie damy Wam "wydobywaczy", nie chcemy drugich górników.

Zirciu, może rzeczywiście przyda się zamiana tych gildii miejscami.. Ale nie wiem, osobiście jestem w połowie za, w połowie przeciw
Powrót do góry Go down
JT30
Król Yerdyn
JT30


Liczba postów : 163
Join date : 13/11/2011
Age : 25

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:17 pm

To jak? Będzie ta przeniesienie rzemieślników? Quehati chciało wojowników to będzie miało.

Moim zdaniem zamiana w tym wypadku NAJLEPSZA!
Powrót do góry Go down
RAV
Król Quehati
RAV


Liczba postów : 252
Join date : 22/11/2011
Age : 28
Skąd : Grodków

Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitimeSob Sty 14, 2012 10:22 pm

Nie nie tak to ja się nie bawię nie oddam kumpli ani rzemieślników Wink Już wole nie mieć tego zakonu.
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/TheRAV666
Sponsored content





Poprawa Yerdyn - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Poprawa Yerdyn   Poprawa Yerdyn - Page 2 I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Poprawa Yerdyn
Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Rozmowy o Yerdyn
» Nacja Yerdyn
» Yerdyn Łóżka
» Przydomki - Yerdyn
» Inżynierzy Yerdyn

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Sprawy Królestwa Thandor :: Propozycje-
Skocz do: