Thandor
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


IP - 46.105.133.121(ts3)
 
IndeksPortalLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
KKProgamer

KKProgamer


Liczba postów : 115
Join date : 27/11/2011
Age : 32
Skąd : Pomorze

Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania Empty
PisanieTemat: Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania   Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania I_icon_minitimePon Sty 02, 2012 6:07 pm

Witam ponownie. Mam teraz jednak inne pytania odnośnie osad.

To co wiem, to trzeba mieć szlachcica i poparcie króla tak?

1. Surowce na osadę zbiera się samemu?

2. Czy są jakieś ograniczenia osady ?? <znaczy wielkość>

3. Jeśli zdobędę teren pod osadę i założę ją, mogę budować co chce?
Czy będę musiał wynająć Budowniczych?

4. Czy Osadę da się z czasem <jeśli widać że się wzrośnie>
przekształcić w miasto czy jakiś większy ośrodek miejski?

5. Jaki jest limit na osadę i czy da się go zwiększyć? np. Prosząc króla o pozwolenie na zmienienie osady w miasta czy coś takiego?

6. Jakie są typy "terenów" które może zrobić szlachcic?
( Wiem że to trochę dziwne pytanie ale chodzi tu o np; Osada, czy może zbudować sobie zamek/fortecę/miasto/coś innego? czy tylko osadę? Jak się da uzyskać zamek/fortecę )

7. Czy mogę zrobić kontrakt z kupcami np. na przywożenie mi danego surowca? <gdy już będę miał osadę?>
Czy będę musiał mieć jakieś poparcie króla czy coś aby uzyskać coś takowego?
Czy będę musiał się po prostu karnąć do Angvaru?

8. Czy jako gracz/przedstawiciel osady mogę zawrzeć kontrakt z kupcami na np. sprzedaż jakiegoś surowca?
Czy jak to będzie się odbywało?

9. Czy będzie można wyjść poza granicę kraju, bez pozwolenia x)? I czy wtedy jeśli natknę się na jakiegoś Obcoplemieńca, mogę go/on może mnie zabić?

10. Czy każdy może wędrować do Angvaru czy tylko wybrani/kupcy/przedstawiciele kraju|osady

11. I tu jest pytanie - czy da się być kogoś wasalem?
Np. Króla? Albo obojętnie jakiego innego szlachcica?
I czy muszę być wtedy Szlachcicem również?

12. Czy mogę uzyskać "pożyczkę" od króla lub od innego gracza?

13. Czy można mieć więcej niż jedną działkę w stolicy/osadzie/mieście

14. Czy jakiś kraj może zrobić najazd na inny kraj [wywołując wojnę <chyba że już wojna jest>] I Przejąć osadę?
Czy granice Kraji są zmienne, czy nie są do zmienienia?

15. Czy jeśli jakiś kraj zrobi najazd na wioskę, ma prawo łupić graczy w tej wiosce?

16. Czy jeśli król zobaczy, że dany kraj grabi osadę w jego państwie musi/może pomóc "oddziałem" danej osadzie?

17. Kto może zezwolić w kraju na najazd na inny kraj? [Czy tylko król?]
I czy każdy gracz może uczestniczyć w tej armii najazdu na inne państwo? Czy tylko "wojsko" może?

Proszę o szcz. odpowiedzi Smile
Powrót do góry Go down
jiyam




Liczba postów : 218
Join date : 13/11/2011
Age : 29

Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania Empty
PisanieTemat: Re: Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania   Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania I_icon_minitimePon Sty 02, 2012 6:44 pm

1. Surowce najłatwiej jest zdobyć drogą handlową, można poprosić kogoś o pomoc przy zbieraniu odpowiednich środków (np. króla danej nacji).
2. Tak, lecz z czasem osada może ulec rozwojowi.
3. Możesz zarządzić budowę jakiejkolwiek budowli odpowiedniej dla osady i zgodnej z klimatem średniowiecza. Do budowy są potrzebni budowniczy, bo tylko oni mogą używać materiałów budowlanych.
4. Tak, zależy to od liczby mieszkańców i poziomu zabudowania.
5. Można, lecz rozwój osady to dość powolny proces. Początkowa osada powinna składać się z ok. 5 mieszkańców.
6. Szlachcic może jedynie za pozwoleniem króla założyć osadę. Jedynie magnaci mogą budować prywatne warownie.
7. Wystarczy złożyć umowę handlową w zakładce Angvaru.
8. Produkowanymi surowcami można handlować z kupcami z Angvar lub użyć we własnym zakresie.
9. Zależy to od zasad panujących w danej nacji, zależy też kogo dokładnie spotkasz np. jeśli zaatakujesz sojusznika to możesz wywołać wojnę między waszymi nacjami.
10. To już zależy od Angvar.
11.To jest średniowiecze, więc takie układy oczywiście będą brane pod uwagę.
12. Jeśli ta osoba się na to zgodzi to można Smile
13. Można posiadać 1 działkę mieszkalną w danym miejscu. Jeśli chodzi o inne rodzaje działek to ustalane jest to przez władze danej nacji.
14. Ta kwestia jeszcze nie jest do końca rozwiązana. Odpowiedź poznasz dopiero za jakiś czas Wink
15. Patrz 14.
16. Król może, a nawet ma obowiązek bronić mieszkańców swojego kraju.
17. Układy dyplomatyczne są ustalane przez władze różnych nacji.


Mam nadzieję, że moje odpowiedzi cię usatysfakcjonowały Very Happy

Powrót do góry Go down
KKProgamer

KKProgamer


Liczba postów : 115
Join date : 27/11/2011
Age : 32
Skąd : Pomorze

Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania Empty
PisanieTemat: s   Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania I_icon_minitimePon Sty 02, 2012 7:01 pm

Dziękuję za odpowiedzi : )
Bardzo mi się przydały, tymczasem proszę o jeszcze jedną :

1. Czy sa jakieś wymagania na osadę? Oprócz pozwolenia króla,dowódcy i min. 3 mieszkańców?
Chodzi mi tu o budynki, np. musi być rynek dla kupców albo ratusz.
Powrót do góry Go down
SilvEx

SilvEx


Liczba postów : 141
Join date : 19/11/2011
Skąd : Z Łodzi

Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania Empty
PisanieTemat: Re: Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania   Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania I_icon_minitimePon Sty 02, 2012 7:16 pm

Są . O ile się nie mylę trzeba mieć Szlachcica , i nie musi być takich budowli jak rynek oraz ratusz.
Ps. Osady będą b.małe .. Max. rozbudowa o ile się nie mylę to 100x100...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania Empty
PisanieTemat: Re: Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania   Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Co potrzebuję na założenie osady? Oraz inne pytania
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 2 Pytania ...
» Plugin i pytania
» TNT- pytania tutaj
» Bandyci, a osady i miasta
» "Kilka" pytań dotyczących zakładania i życia osady

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Thandor :: Sprawy Królestwa Thandor :: Pytania-
Skocz do: